در این مقاله قصد دارم به تحلیل تحرکات حقوقی از تیر ماه را بپردازم ، به همین منظور تصویری روی چارت شاخص کل تهیه شده و بر اساس این چارت تحرکات بررسی شده است.

تحلیل تحرکات حقوقی

تحلیل تحرکات حقوقی بورس

بارها  روی تحرکات حقوقی تاکید داشتم و آماری رو از خرید های حقوقی در دی ماه ارائه دادم. در تصویر می بینید که طبق آمار مرداد ماه اوج فروش حقوقی ها بود البته این فروش ها از خرداد شروع شده و تا ۱۹ مرداد ادامه داشت و ریزش های بازار شروع شد ، در این ریزش ها هیچ گونه تحرکی را از حقوقی ها ندیدیم، حقوقی هایی که در تیر و مرداد فروش های گسترده ای انجام داده بودن بعد از شروع ریزش فقط وانمود به حمایت میکردن و جوری وانمود میکردن که انگار از همه چی بی خبرن و خودشونو به گمراهی میزدن، همین هایی که با رانت اطلاعاتی تا تونستن فروختن.

این ریزش تا آبان ماه ادامه داشت و آبان ماه بود که بازار تحرکات مثبتی از خودش نشون داد اما این مثبت ها هدف دیگه ای داشت هدف فقط ورود مجدد پول حقیقی به بازار بود، چرا که اگر شرایط قبل ادامه دار بود به هیچ عنوان فرصتی برای خرید حقیقی وجود نداشت بازار به اشباع فروش رسیده بود و پول های زیادی از بازار خارج شده بود و در آبان ماه برای ورود مجدد حقوقی ها بازار نیازمند یک رشد ۴۰-۵۰ درصدی بود، پول هایی که در آن رشد ۴۰ -۵۰ درصدی به بازار برگشته بود بهترین طعمه برای حقوقی ها بود.
به محض پایان رشد در آبان حقوقی ها شروع به خرید های گسترده کردن و صف فروش های سنگین شکل گرفت. اینبار فرصت خروج برای همه بود چرا که حقوقی ها کل صف ها رو میخریدن.

با انتشار اخبار ضد و نقیض به این جو منفی دامن میزدن، خبر هایی همچون نرخ گذاری دستوری فولاد. صف های فروش به صورت کامل جمع میشد و باز هم فروشنده ها صف های فروش رو سنگین میکردن و این همون چیزی بود که حقوقی ها میخواستن دقیقا برعکس مرداد ماه که صف های خرید رو حقوقی ها می دادن و باز هم صف های خرید شکل میگرفت. نکته جالب در این ریزش اخیر نسبتهای خوب حقیقی در منفی های بالاست.

پیش بینی رشد بازار در بهمن و اسفند

با این شرایط بنده رشد خوبی رو برای بازار پیش بینی می کنم و این رشد در بهمن و اسفند خواهد بود و لیدر های این رشد شستا ،خودرو ، شبندر ، شپنا ،  وتجارت و  فولاد خواهند بود.

همچنین در مقالاتی خرید ها و فروش های حقوقی در دی ماه بررسی شد

منبع وب سایت دیتا سهم